Mihal SWK

Vitajte na mojej stránke Veľmi ma teší, že ste sem zavítali.

Luis Nani

Celým jménem Luis Carlos Almeida da Cunha se narodil na ostrovech Capa Verde ve východním pobřeží Afriky. Nani a jeho rodina se přestěhovali do Lisabonu, kde začal svoji fotbalovou kariéru v týmu Real Sport Clube de Massamá na okraji města. Odsud přestoupil do Sportingu Lisabon, kde prošel mládežnickou akademií, odkuď vzešly hvězdy jako Figo nebo Ronaldo. V prvním týmu debutoval v 18-ti letech, také se stal součástí prvního týmu na začátku sezóny 2005/06 a brzy dostal šanci k tomu,aby zázařil.

Od té doby rychlý záložník, který oslavuje každý svůj gól saltem, hodne vyspěl a začal se také objevovat v portugalské reprezentaci, když ve svém debutu v seniorské reprezentaci proti Dánsku dokonce skóroval. Upozornil na sebe také v zápase Ligy Mistrů skvělým výkonem proti Spartaku Moskva. V sezóně 2006/07 nastoupil za Sporting ke 29 zápasům, ve kterých vstřelil 5 gólů. Sportingu pomohl k zisku portugalského poháru.

Nani byl s přestupem do Manchesteru spojován několik měsíců a hlavně od té doby, co uvedl, že bude jeho sném hrát spolu s Cristianem Ronaldem. Nicméně, Carlos Queiroz potřeboval přestup Naniho uzavřít co nejrychleji hlavně potom,co se o něj začal velmi vážně zajímat londýnský Tottenham. Po podepsáni kontraktu řekl: " Premier League je jednou z nejlepších soutěží na světě a bude to velká výzva. Rozhodl jsem se odejít do Anglie, protože věřím, že se mi zde bude dařit."

Portugalský novinář Miguel Padayd pro BBC Sport řekl:" Nani hraje více méně na stejné pozici na hřišti jako Ronaldo, ale není tak rychlý. Tento rok měl ve Sportingu nějaké problémy,protože si myslel, že mu není dostatečně placeno a chtěl více peněz, ale nyní má velký kontrakt. Bude se muset přizpůsobit anglickému stylu a bude muset počkat pár měsíců, než dostane šanci."

© 2005-2007 Použitie akéhokoľvek obsaho z týchto stránok bez súhlasu majiteľov je zakázané.
Žádné komentáře