Mihal SWK

Vitajte na mojej stránke Veľmi ma teší, že ste sem zavítali.

Luis Nani

Post:záloha
Narodený:1986
Národnosť:portugalská
Výška:175
Váha:66
Bývalý klub:Sporting Lisabon

Celým jménem Luis Carlos Almeida da Cunha se narodil na ostrovech Capa Verde ve východním pobřeží Afriky. Nani a jeho rodina se přestěhovali do Lisabonu, kde začal svoji fotbalovou kariéru v týmu Real Sport Clube de Massamá na okraji města. Odsud přestoupil do Sportingu Lisabon, kde prošel mládežnickou akademií, odkuď vzešly hvězdy jako Figo nebo Ronaldo. V prvním týmu debutoval v 18-ti letech, také se stal součástí prvního týmu na začátku sezóny 2005/06 a brzy dostal šanci k tomu,aby zázařil.

Od té doby rychlý záložník, který oslavuje každý svůj gól saltem, hodne vyspěl a začal se také objevovat v portugalské reprezentaci, když ve svém debutu v seniorské reprezentaci proti Dánsku dokonce skóroval. Upozornil na sebe také v zápase Ligy Mistrů skvělým výkonem proti Spartaku Moskva. V sezóně 2006/07 nastoupil za Sporting ke 29 zápasům, ve kterých vstřelil 5 gólů. Sportingu pomohl k zisku portugalského poháru.

Nani byl s přestupem do Manchesteru spojován několik měsíců a hlavně od té doby, co uvedl, že bude jeho sném hrát spolu s Cristianem Ronaldem. Nicméně, Carlos Queiroz potřeboval přestup Naniho uzavřít co nejrychleji hlavně potom,co se o něj začal velmi vážně zajímat londýnský Tottenham. Po podepsáni kontraktu řekl: " Premier League je jednou z nejlepších soutěží na světě a bude to velká výzva. Rozhodl jsem se odejít do Anglie, protože věřím, že se mi zde bude dařit."

Portugalský novinář Miguel Padayd pro BBC Sport řekl:" Nani hraje více méně na stejné pozici na hřišti jako Ronaldo, ale není tak rychlý. Tento rok měl ve Sportingu nějaké problémy,protože si myslel, že mu není dostatečně placeno a chtěl více peněz, ale nyní má velký kontrakt. Bude se muset přizpůsobit anglickému stylu a bude muset počkat pár měsíců, než dostane šanci."

© 2005-2007 Použitie akéhokoľvek obsaho z týchto stránok bez súhlasu majiteľov je zakázané.